Nazdar!

Už 29. 6. 2024 se uskuteční pochod pohádkovým lesem

--> Více tady a hlavně na oficiální Facebook akci <--

Těšíme se na Vás!

Nazdar!

Už 22. 6. 2024 se uskuteční Římice fest! Začátek v 17:00
Budou hrát CALIBOS, MEFISTO, SPEKTRUM, ARYTMIE a RESPECT
Více na rimicefest.cz

Odkaz na plakát

Budeme se na Vás těšit!

Na místních sletech cvičenci naší župy prezentovali nacvičené sletové skladby poprvé
a kdo chce vidět vypilované předvedení, přijďte se podívat k sokolovně do Olomouce-Chválkovic
v sobotu 1. 6. 2024 od 14:00 

Odkaz na upoutávku

Nazdar!

Náčelnictvo župy Olomoucké Smrčkovy uspořádá ve dnech 4. a 5. 5. 2024 župní přebor ve sportovní všestrannosti. Tyto závody jsou postupové, nejlepší závodníci ve svých kategoriích postupují na přebor ČOS. Vloni jsme si vyzkoušeli nová sportoviště pro župní přebor. A tak plavecká část se opět bude konat v Plaveckém bazénu Olomouc a atletika na atletickém stadionu gymnázia Hejčín. Gymnastická část přeboru se bude konat v sokolovně T.J. Sokol Olomouc.

Pro mužské a ženské složky jsou společné tyto disciplíny : plavání, šplh, skok do dálky, sprint, vytrvalostní běh a hod kriketovým míčkem, dorost a členstvo vrh koulí. V gymnastické části závodu musí účastníci zvládnout sestavy na akrobatickém páse, hrazdě, přeskok. Dívky a ženy ještě sestavu na lavičce či kladině, dle věkové kategorie a žáci cvičí sestavy na kruzích a bradlech.

Které závodnice a kteří závodníci letos postoupí? Budeme jim na přeborech ČOS v Pardubicích a Praze držet pěsti.

Odkaz na propozice

Díky, těšíme se na Vás!

Nazdar!

Dne 16. 3. 2024 se uskuteční trojboj pro předškolní děti a soutěž ve všestrannosti pro tu samou kategorii i s rodiči v Sokolu Chválkovice. Přijďtě si vyzkoušet něco nového! Propozice trojboje, propozice předškolní všestrannosti

Odkaz na propozice MÍČOVÉHO TROJBOJE

Odkaz na propozice  SPORTOVNÍ VŠESTRANNOSTI PŘEDŠKOLNÍCH DĚTÍ 

Tak vidíme se na místě!

Nazdar!

Termín: Sobota 25. 11. 2023
V čase: prezence 8:30 – 9:00, 9:00 – 13:30 program
Místo: T. J. Sokol Olomouc – Chválkovice, Na Zákopě 82, Olomouc - Chválkovice
Odkaz na přihlášky https://forms.gle/8UbYbqv1MqcyivLt7  do 19. 11. 2023 

Více informací: Odkaz na pdf

Nazdar!

V Olomouckém kraji už je to za námi.
Ale můžeme se společně vrátit k události,
či pokud jsme ji nestihli se podívat, jak vypadalaNazdar! 

Už za pár dní na nás čeká Sokolská sletová štafeta!
KDY? 23/9/2023 15-16:30 hod
KDE? Jeremenkova 1191/40 náměstíčko před Krajským úřadem
Odkaz na program a letáček
Sletu ZDAR!

Nazdar!
Dne 10. 6. 2023 se uskuteční akce Na výlet k prameni Odry.
Jste srdečně zváni!
Klik na celý letáčekNáčelnictvo župy Olomoucké Smrčkovy uspořádalo ve dnech 29. a 30. 4 2023 župní přebor ve sportovní všestrannosti. Tyto závody jsou postupové, nejlepší závodníci ve svých kategoriích postupují na přebor ČOS.

Po loňských zkušenostech s organizací přeboru, sehnat odpovídající sportoviště je vždy velmi obtížné. Bratr Jan Nemrava zajistil plavecký bazén a atletický stadion gymnázia Hejčín. Gymnastická část přeboru se konala v T.J. Sokol Chválkovice.

Letošní obsazení závodu byla zase o něco lepší, než to loňské. Zapojily se tyto jednoty: T.J. Sokol Olomouc, T.J. Sokol Olomouc Nové Sady, T.J. Sokol Olomouc Bělidla, T.J. Sokol Náklo, T.J. Sokol Bílá Lhota, T.J. Sokol Náměšť na Hané, T.J. Sokol Olomouc Chválkovice, celkem v počtu 67 závodníků. Z tohoto počtu bylo 52 dívek a 15 chlapců.

Pro mužské a ženské složky jsou společné tyto disciplíny : plavání, šplh, skok do dálky, sprint, vytrvalostní běh a hod kriketovým míčkem, dorost a členstvo vrh koulí. V gymnastické části závodu musí účastníci zvládnout sestavy na akrobatickém páse, hrazdě, přeskok. Dívky a ženy ještě sestavu na lavičce či kladině, dle věkové kategorie a žáci cvičí sestavy na kruzích a bradlech.

Všichni účastníci přeboru se snažili předvést co nejlepší výkony, ale jen ti nejlepší mohli stát na stupních vítězů s medailí na hrudi. Velký dík patří cvičitelům a trenérům, kteří své svěřence na závod pečlivě připravili.

Na závěr nezbývá než popřát všem postupujícím závodníkům župy, aby se jim stejně dobře dařilo také na přeborech ČOS v Pardubicích a Praze.

Za pořádající náčelnictvo župy Olomoucké Smrčkovy

Náčelnice župy Blanka Planičková

Kalendář

červen 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Podporují nás

logo ok

logo olomouc

msmt

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Olomoucký kraj a Statutární město Olomouc
přispívají na činnost Sokolské župy
Olomoucké - Smrčkovy

O nás

Sokolská župa je pobočný spolek České obce sokolské (ČOS), v jejíž organizační struktuře je jejím středním článkem. Sdružuje sokolské jednoty v určitém, historicky vzniklém územním celku. V  České republice je celkem 42 sokolských žup . 

Sokolská župa Olomoucká - Smrčkova vznikla v roce 1921 rozdělením Severomoravské sokolské župy V  r. 2016 sdružuje 35 sokolských jednot působících na Olomoucku. Celkový počet členů Sokola v župě, mládeže a dospělých, je 4128. Sídlem župy, tedy i župní kanceláře, je Olomouc.

Název Smrčkova přijala v  červenci 1945 na paměť Otakara Smrčky, starosty župy,  který byl za 2. světové války popraven pro svou odbojovou činnost proti nacistickému Německu, jež naši zemi v roce 1939 okupovalo a zbavilo ji svobody a samostatnosti.