Krajská koordinační rada Olomouckého kraje ve spolupráci s Župou Olomouckou-Smrčkovou a T. J. Sokol Náměšť na Hané

vás zvou

na společensko-turisticko-cyklistické setkání v Náměšti na Hané
Termín: sobota 18. května 2019
Místo: Náměšť na Hané – areál U kapličky, zámek, sokolovna a přilehlé okolí


Program: 10:00 – 13:00 turistika a cykloturistika - možnost vybrat si z nabízených tras či okruhů nebo si vytvořit vlastní program z místních kulturních památek a přírodních zajímavostí. Z těch nejznámějších: zámek Náměšť na Hané, pozůstatky hradu, Terezské údolí, Barokní sýpka Ludéřov, minipivovar Jadrníček, sokolovna s novým sportovním areálem.


13:00 – 16:00 přivítání sokolů v areálu U kapličky, včetně oficiálního zahájení a doprovodného programu. Bohaté občerstvení je zajištěno prostřednictvím pivovaru Jadrníček (k dispozici od 11 hodin). V případě deštivého počasí je zajištěno venkovní posezení pod střechou pomocí velkoprostorového stanu.


Doprava: Autem, autobusem, na kole k náměšťské kapličce (poblíž zámku) nebo k sokolovně. Vlakem do zastávky Náměšť na Hané (upozorňujeme na malou kapacitu vlakových souprav).


Zázemí: V areálu U kapličky a v sokolovně budou pro vás po celou dobu akce připraveni organizátoři splnit vaše přání , včetně připraveného infokoutku. Jízdní kola můžeme bezpečně uschovat v sokolovně.


Parkování: pro autobusy - omezeně možné (poblíž sýpky a u vlakového nádraží), viz.: https://mapy.cz/s/3pVRg
pro osobní auta - na volných odstavných plochách v obci (náměstí T. G. Masaryka, ul. Sokolská, u fotbalového stadionu), viz.: https://mapy.cz/s/3pVQB

Přihlášení: organizované skupiny (župní výpravy atd.) prosím informujte o předpokládaných počtech a trase župu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 10.5. Pro tyto skupiny nezapomeňte objednat prohlídky – (zámek, pivovar, sýpka…), viz. informace k jednotlivým trasám.
Jednotlivci, malé skupiny (rodiny atd.) není nutné hlásit, rádi vás uvidíme.
Kontaktní osoba na dotazy: Monika Kováčová (NnH), Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Zajímavosti na trasách (okruzích):
1. Přírodní rezervace Terezské údolí
2. Horní zámek včetně zámecké zahrady - prohlídkové okruhy
3. Dolní zámek (sladovna)
4. Pozůstatky hradu
5. Barokní sýpka v Ludéřově – historická výstava
6. Kostel sv. Kunhuty
7. Sokolovna včetně nového sportovního areálu – zázemí a možnost prohlídky
8. Minipivovar Jadrníček – 20 min. exkurze jen v dopoledním čase od 10 do 12 hodin


Za T. J. Sokol Náměšť n. H. za SŽ Olomouckou - Smrčkovu


Tomáš Pečiva – Starosta T. J. Antonín Skácel – Náčelník župy

Více  informací na www.sokolnamestnahane.webnode.cz

 

Kalendář

červen 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Podporují nás

logo ok

logo olomouc

msmt

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Olomoucký kraj a Statutární město Olomouc
přispívají na činnost Sokolské župy
Olomoucké - Smrčkovy

O nás

Sokolská župa je pobočný spolek České obce sokolské (ČOS), v jejíž organizační struktuře je jejím středním článkem. Sdružuje sokolské jednoty v určitém, historicky vzniklém územním celku. V  České republice je celkem 42 sokolských žup . 

Sokolská župa Olomoucká - Smrčkova vznikla v roce 1921 rozdělením Severomoravské sokolské župy V  r. 2016 sdružuje 35 sokolských jednot působících na Olomoucku. Celkový počet členů Sokola v župě, mládeže a dospělých, je 4128. Sídlem župy, tedy i župní kanceláře, je Olomouc.

Název Smrčkova přijala v  červenci 1945 na paměť Otakara Smrčky, starosty župy,  který byl za 2. světové války popraven pro svou odbojovou činnost proti nacistickému Německu, jež naši zemi v roce 1939 okupovalo a zbavilo ji svobody a samostatnosti.