Náčelnictvo Sokolské župy Olomoucké-Smrčkovy řídí činnost odboru sportovní všestrannosti na úrovní župy a koordinuje činnost oddílů sportovní všestrannosti v jednotlivých tělocvičných jednotách sdružených v Sokolské župě Olomoucké-Smrčkově. Také se podílí na zajišťování akcí pro sokolské župy působící na území Olomouckého kraje. Zaměřujeme se především na oblasti tělocvičných aktivit, rekreační sport, pobyt v přírodě, nácvik hromadných skladeb a realizace Všesokolských sletů. Pravidelně organizujeme župní soutěže a přebory ve sportovní všestrannosti. Náčelnictvo mužů a náčelnictvo žen pracuje společně jako jeden orgán pod vedením župního náčelníka a náčelnice. Pro většinu věkových kategorií cvičenců jsou ustanoveni župní vedoucí, kteří mají za úkol předávat informace z ústředí ČOS cvičitelům v tělocvičných jednotách. Toto se děje především na pravidelném doškolovacím srazu pro cvičitele naší župy, který se tradičně koná koncem měsíce listopadu. Jednotlivé činovníky můžete kontaktovat prostřednictvím župní kanceláře.

funkce

jméno a příjmení

funkce

jméno a příjmení

náčelník:

Antonín Skácel

náčelnice:

Blanka Planičková

místonáčelník:

Jan Nemrava

místonáčelnice:

Zdeňka Václavková

rodiče a děti:

Zdeňka Václavková

předškolní děti:

Jana Dohnálková

ml. žákyně:

Marie Semmlerová

st. žákyně:

Lenka Otáhalová

dorostenky:

Vlasta Látalová

ženy:

Zdeňka Václavková

rytmická gymnastka:

Miroslava Urbanová

seniorky:

Matra Pelíšková

ml. žáci:

 

st. žáci:

Antonín Skácel

dorostenci:

 

muži:

 

senioři:

 

florbal:

Jan Konečný

pobyt v přírodě :

Martina Michalíková

jóga:

Petra Krejsová-Odehnalová

vzdělávání:

Jan Nemrava

Zdr.TV:

Vlasta Pánková

TGJ, MTG:

Vladimíra Planičková

správce župního webu:

Vít Krejsa

člen:

Marek Pelcl

členka:

Otka Henklová

za vzdělavatele:

Tomáš Labounek

župní tajemnice:

Marcela Lízalová

 

 

Kalendář

listopad 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Podporují nás

logo ok

logo olomouc

msmt

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Olomoucký kraj a Statutární město Olomouc
přispívají na činnost Sokolské župy
Olomoucké - Smrčkovy

O nás

Sokolská župa je pobočný spolek České obce sokolské (ČOS), v jejíž organizační struktuře je jejím středním článkem. Sdružuje sokolské jednoty v určitém, historicky vzniklém územním celku. V  České republice je celkem 42 sokolských žup . 

Sokolská župa Olomoucká - Smrčkova vznikla v roce 1921 rozdělením Severomoravské sokolské župy V  r. 2016 sdružuje 35 sokolských jednot působících na Olomoucku. Celkový počet členů Sokola v župě, mládeže a dospělých, je 4128. Sídlem župy, tedy i župní kanceláře, je Olomouc.

Název Smrčkova přijala v  červenci 1945 na paměť Otakara Smrčky, starosty župy,  který byl za 2. světové války popraven pro svou odbojovou činnost proti nacistickému Německu, jež naši zemi v roce 1939 okupovalo a zbavilo ji svobody a samostatnosti.