Náčelnictvo sokolské župy je orgánem, který řídí činnost župy a v ní sdružené tělocvičné jednoty v oblasti sportovní všestrannosti (to je zejména nevýkonností cvičení a tělovýchovné aktivity, pobyt v přírodě, hromadná cvičení a všesokolské slety). Organizuje vlastní župní akce (župní přebory, cvičitelské školy) a metodicky pomáhá tělocvičným jednotám. Podle dřívější sokolské tradice se náčelnictvo župy skládá ze dvou hlavních složek – náčelnictva mužů a náčelnictva žen, v naší župě však obě tyto složky pracují společně, pod vedením župního náčelníka a župní náčelnice. Snahou náčelnictva je, aby každá věková kategorie a každý vyhraněný tělocvičný směr měl svého župního vedoucího. Jednotlivé činovníky lze kontaktovat prostřednictvím župní kanceláře.

Náčelník: Antonín Skácel Místonáčelník: Jan Nemrava
Náčelnice: Blanka Pláničková Místonáčelnice: Zdeňka Václavková
RD + PD: Marie Skácelová Mladší žákyně: Jana Dohnálková
Starší žákyně: Marta Pelíšková RG + aerobic:  
Ženy: Marie Skácelová Dorostenci:  
VG–muži+ženy: Mladší žáci: Ondřej Smyslil
Muži: Antonín Skácel Starší žáci:
Florbal:   Zdr.TV: Vlasta Pánková
Škol. a soutěže: Blanka Planičková PP: Martina Michalíková
TGJ: Vladimíra Planičková Vzdělavatel: Tomáš Labounek
Jóga: Petra Krejsová Odehnalová  Členka náčelnictva: Otka Henklová

 

 

Kalendář

květen 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Podporují nás

logo ok

logo olomouc

msmt

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Olomoucký kraj a Statutární město Olomouc
přispívají na činnost Sokolské župy
Olomoucké - Smrčkovy

O nás

Sokolská župa je pobočný spolek České obce sokolské (ČOS), v jejíž organizační struktuře je jejím středním článkem. Sdružuje sokolské jednoty v určitém, historicky vzniklém územním celku. V  České republice je celkem 42 sokolských žup . 

Sokolská župa Olomoucká - Smrčkova vznikla v roce 1921 rozdělením Severomoravské sokolské župy V  r. 2016 sdružuje 35 sokolských jednot působících na Olomoucku. Celkový počet členů Sokola v župě, mládeže a dospělých, je 4128. Sídlem župy, tedy i župní kanceláře, je Olomouc.

Název Smrčkova přijala v  červenci 1945 na paměť Otakara Smrčky, starosty župy,  který byl za 2. světové války popraven pro svou odbojovou činnost proti nacistickému Německu, jež naši zemi v roce 1939 okupovalo a zbavilo ji svobody a samostatnosti.