Vzdělávací středisko Župy Olomoucké-Smrčkovy bylo založeno v roce 2008 v Olomouci jako odloučené pracoviště Ústřední školy ČOS. Vzniklo především kvůli zlepšení dostupnosti vzdělávacích akcí pro cvičitele moravských žup. Později Vzdělávací středisko administrativně přešlo pod župu Olomouckou – Smrčkovu, a to z důvodů jak ekonomických tak i pro zjednodušení administrativní zátěže.
Vzdělávací středisko na programu vzdělávacích akcí úzce spolupracuje s Ústřední školou ČOS i s Odborem všestrannosti a s župami spádové oblasti. Každoročně připravuje přibližně 15 vzdělávacích akcí, školení a seminářů, kterými se snaží pokrýt všechny odbornosti, věkové kategorie, novinky a trendy v oblasti sportu pro všechny i žádaná tradiční témata.
Dále se vzdělávací středisko, respektive jeho pracovník Jan Nemrava podílí na vzdělávacích akcích, organizaci soutěží i další činnosti OV ČOS, ÚŠ ČOS, na akcích krajské úrovně i na práci župy Olomoucké - Smrčkovy, případně okolních žup.

Program VSO v roce 2017 ke stažení

KONTAKT:
 Mgr. Jan Nemrava
 Mobil:  +420 724 842 719
 Email:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

srpen 2017

logo ok

logo olomouc

Olomoucký kraj a Statutární město Olomouc
přispívají na činnost Sokolské župy
Olomoucké - Smrčkovy

O nás

Sokolská župa je pobočný spolek České obce sokolské (ČOS), v jejíž organizační struktuře je jejím středním článkem. Sdružuje sokolské jednoty v určitém, historicky vzniklém územním celku. V  České republice je celkem 42 sokolských žup .

Sokolská župa Olomoucká - Smrčkova vznikla v roce 1921 rozdělením Severomoravské sokolské župy V  r. 2016 sdružuje 35 sokolských jednot působících na Olomoucku. Celkový počet členů Sokola v župě, mládeže a dospělých, je 3869. Sídlem župy, tedy i župní kanceláře, je Olomouc.

Název Smrčkova přijala v  červenci 1945 na paměť Otakara Smrčky, starosty župy,  který byl za 2. světové války popraven pro svou odbojovou činnost proti nacistickému Německu, jež naši zemi v roce 1939 okupovalo a zbavilo ji svobody a samostatnosti.